Czy szczepienie na grypę jest objęte ubezpieczeniem?

grypę jest objęte ubezpieczeniem

Grypa to poważna choroba, która dotyka ludzi w każdym wieku, ale może być szczególnie niebezpieczna dla niemowląt, dorosłych w wieku 65 lat i starszych, osób z chorobami przewlekłymi lub osób już chorych. Może również prowadzić do hospitalizacji, a nawet śmierci. Szczepionka chroni przed wirusem i może pomóc w zapobieganiu chorobom, dlatego ważne jest, aby szczepić się co roku.

Najlepszym momentem na zaszczepienie się przeciw grypie jest wrzesień i październik, kiedy są już dostępne szczepionki. Dzięki temu układ odpornościowy może wytworzyć ochronę, zanim aktywność grypy zacznie się nasilać i będzie ona trwała przez całą zimę. Jeśli jednak przegapisz ten moment, zaszczepienie się przeciwko grypie w dalszej części sezonu może nadal zapewnić pewną ochronę.

Website design By BotEap.comkiedy szczepić się na grypę

Szczepionki są stale aktualizowane, aby dopasować je do szczepów, które mają być aktywne, mówi lekarz medycyny Vicent Hsu, specjalista chorób zakaźnych i specjalista ds. kontroli infekcji w AdventHealth. Zauważa, że szczepionkę można podać w zastrzyku, doustnie lub przez nos. Tegoroczna szczepionka jest czterowalentna, co oznacza, że zapewnia ochronę przed czterema różnymi szczepami grypy.

Website design By BotEap.com

Czy szczepienie na grypę jest objęte ubezpieczeniem?

Szczepionkę przeciw grypie można zaszczepić nawet bez ubezpieczenia, chociaż w niektórych lokalizacjach może być pobierana opłata. Wiele sklepów spożywczych z aptekami na miejscu (takich jak Walmart, Rite Aid lub Kroger) oraz ośrodków pilnej opieki może mieć szczepionkę w magazynie i być w stanie dostarczyć ją po przystępnej cenie. Możesz także zapytać swojego lekarza, lokalny wydział zdrowia publicznego lub organizatora programu Szczepionki dla Dzieci, czy oferują Ci szczepionkę bezpłatnie.

Niektóre plany Medicare Advantage obejmują również szczepionkę przeciw grypie bez udziału własnego ani dopłaty, jeśli skorzystasz z usług dostawcy działającego w sieci i spełnisz wymagania kwalifikacyjne planu. Ponadto niektórzy pracodawcy oferują szczepionkę swoim pracownikom bezpłatnie. Jeśli Twoim pracodawcą jest jeden z nich, koniecznie skontaktuj się z działem kadr, aby uzyskać więcej szczegółów.

W niedawnej odsłonie serii wydawanej przez Amerykańskie Stowarzyszenie Medyczne „Co lekarze życzą sobie, aby pacjenci wiedzieli” lekarz rodzinny Kate Kirley wyjaśniła, że grypa to znacznie więcej niż tylko uciążliwość i że szczepionka jest ważnym sposobem zapobiegania jej. Podkreśliła również, że nie jest niczym niezwykłym, że pacjenci zapadają na grypę wkrótce po otrzymaniu szczepienia, ale zazwyczaj jest to tylko zbieg okoliczności.

Pomimo tych faktów CDC podaje, że wskaźniki szczepień przeciwko grypie pozostają niskie. Na przykład tylko około połowa dorosłych mieszkańców Nowego Jorku zgłosiła się do zaszczepienia w 2020 r. Zakres szczepień jest różny w zależności od grupy rasowej i etnicznej, a osoby o wysokim ryzyku powikłań grypy – w tym małe dzieci oraz osoby w wieku 65 lat i starsze – powinny zachować szczególną ostrożność pilnie oddają strzał. Na szczęście jest to łatwe i często objęte ubezpieczeniem zdrowotnym, ponieważ szczepionka przeciw grypie jest uważana za profilaktykę.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *