Vai Latvijā vajadzētu investēt lielveikalos?

vajadzētu investēt lielveikalos

Vācijas zemo cenu lielveikalu tīkls Lidl nesen atvēra savu pirmo filiāli Latvijā. Šo jauno veikalu ieviešana ir izraisījusi diskusijas par to, vai tie ir izdevīgi valstij un vai tie var palīdzēt samazināt pārtikas cenas, neapdraudot pircēju veselību. Atbilde uz šo jautājumu ir nepārprotama jā!

Jaunais normatīvais regulējums ir samazinājis lielveikalu ķēžu varu, kas varēja uzspiest piegādātājiem negodīgus noteikumus un nosacījumus. Rezultātā citi tirgus dalībnieki tagad var brīvi reklamēt Latvijas pārtikas produktus. Tas savukārt sniedz investoriem plašākas iespējas paplašināt savu biznesu Latvijā.

Website design By BotEap.com

Lai gan investīcijām lielveikalos Latvijā ir daudz priekšrocību, ir svarīgi atcerēties, ka valstī preces bieži vien ir sezonālas. Daudzi vietējie produkti, piemēram, hurma, ir pieejami tikai rudenī. Tas var apgrūtināt dažādu svaigu produktu atrašanu. Kopumā Latvijas iedzīvotāji savu produkciju labprātāk iegādājas tirgū, kur tā ir izdevīgāka, svaigāka un parasti tiek iegūta uz vietas.

Vai Latvijā vajadzētu investēt lielveikalos?

Bez nacionālās ķēdes Latvijā darbojas vēl vairākas lielas ķēdes. Lielākais no tiem ir Top!, kas pārvalda vairāk nekā divsimt piecdesmit lielveikalu visā valstī, kā arī Mego.  Tās vadība plāno turpināt paplašināt loģistikas tīklu, atvērt vairāk veikalu un atjaunot vecākus. 2016. gadā uzņēmums strādāja ar 304 miljonu eiro apgrozījumu, kas ir par 25% vairāk nekā iepriekšējā gadā.

Mihails Šuliks piebilst, ka ES atbalstītā Latvijas ekonomika sniedz daudz iespēju mazumtirgotājiem, tostarp lielveikaliem. Valsts ir nozīmīgs tirgus ārvalstu investoriem, kuri vēlas investēt Eiropas mazumtirdzniecībā. Tai ir spēcīga ekonomika un pievilcīga nodokļu sistēma. Turklāt valsts ir arī ES finansējuma saņēmēja. Tā kvalitatīvā infrastruktūra ir labvēlīga mazumtirdzniecības un ēdināšanas pakalpojumiem.

Mazumtirdzniecības un izklaides grupai Lietuvā Akropolis Group pieder divi lieli tirdzniecības centri Latvijā – Alfa un Riga Plaza. Līdz ar to uzņēmums stiprina savu klātbūtni Latvijā. Turklāt tā nesen paziņoja par Delta Property, 9,7 ha zemesgabala Brīvības ielā 372 un biroju ēkas iegādi.

Mihails Šuliks uzskata, ka uzturēšanās atļaujas saņemšanas izmaksas Latvijā ir salīdzinoši zemas, sākot no aptuveni 250 000 eiro. Šobrīd tas ir viens no pieejamākajiem veidiem, kā iegūt dzīvesvietu Eiropā. Latvijas rezidence nodrošina piekļuvi arī visai Šengenas zonai. Tas nozīmē, ka jums nebūs jārisina robežkontrole, lai ceļotu pa Eiropu un veiktu uzņēmējdarbību.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *